Dzisiaj przedsiębiorcy mają wiele możliwości prowadzenia biznesu
Dzisiaj przedsiębiorcy mają wiele możliwości prowadzenia biznesu
Dzisiaj przedsiębiorcy mają wiele możliwości prowadzenia biznesu. Biuro wirtualne jest jedną z nich. Na czym to polega i co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na taką opcję?
1. Biuro wirtualne – na czym to polega?
2. Wirtualne biuro – zalety takiego rozwiązania
Utrzymanie biura stacjonarnego to bardzo duże obciążenie dla budżetu firmy, szczególnie uciążliwe dla początkującego przedsiębiorcy lub dla kogoś, kto pracuje jako freelancer. Jeśli szukasz oszczędności, warto zdecydować się na usługi wirtualnego biura.
1. Biuro wirtualne – na czym to polega?
Wirtualne biura cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli przedsiębiorca chce generować mniej kosztów, a nie posiada własnej nieruchomości, wirtualne biuro staje się nieocenioną pomocą. Na czym polega ta usługa?
Wirtualne biuro, inaczej nazywane e-biurem, to nowoczesna usługa, która polega na outsourcingu obsługi biurowej. Mówiąc prościej, wirtualne biuro w warszawie, ale też w każdym innym mieście, jest miejscem, w którym zainwestujesz swoją firmę bez konieczności wynajmu przestrzeni biurowej.
Tak naprawdę wirtualnym biurem jest realnie istniejąca firma, która zarabia, udostępniając adres potrzebny do rejestracji działalności i do korespondencji.
Jeśli jest ci potrzebny adres na siedzibę firmy i zależy ci na prestiżowej lokalizacji, najlepiej w dużym mieście, wynajem lokalu wiąże się z ogromnymi kosztami. Takimi, na które często nie stać właścicieli małych i średnich firm, freelancerów i osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Ale firma bez siedziby? To nie może się udać. Dlatego stworzono biura wirtualne. Potrzebny ci prestiżowy adres? Wybierasz np. biuro wirtualne warszawa śródmieście i tamtejszy lokal wskazujesz jako siedzibę swojej firmy. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, a oszczędność jest jedną z nich.
2. Wirtualne biuro – zalety takiego rozwiązania
Zastanawiasz się, czy wirtualny adres na pewno sprawdzi się w twoim przypadku? Przyjrzyjmy się bliżej wadom i zaletom takiego rozwiązania.
Wspomnieliśmy już powyżej, że wirtualny adres prowadzenia firmy to oszczędność oraz większy prestiż. Ale jest jeszcze szereg innych zalet, które warto wskazać.
Wiele biur oferuje skorzystanie z dodatkowych opcji, np. obsługi recepcyjnej i księgowej. Możesz także wynająć przestrzeń biurową (współdzieląc ją z innymi freelancerami) lub wykorzystać oferowane sale konferencyjne. Otrzymujesz wsparcie w administracyjnych i organizacyjnych kwestiach (odbiór korespondencji itd.). Przy tym płacisz tyle, ile chcesz, tzn. możesz wybrać jeden z dostępnych pakietów.